| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Coupe |
| Year | 2014 |
| Odometer | 132 000 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | White |
| Color specification | - |
| Reg no | 380SRN |
| VIN | - |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 2993 cm³ |
|---|---|
| 3.0 l | |
| Power | 230 kW |
| Top speed | 250 km/h |
| CO2 | 146 g/km |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | 5.6 l/100km |
| Gross weight | 2145 kg |
|---|---|
| Weight | 1700 kg |
| Load capacity | 445 kg |
| Trailer with brakes | 1800 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2810 mm |
| Seats | 4 |
|---|---|
| Doors | 2 |
| Length | 4638 mm |
| Width | 1825 mm |
| Height | 1392 mm |
From country Latvia
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Väga värske olemuse ja välimusega ning heaperemehelikult hooldatud ja hoitud auto. - Hooldused tehtud 10 000 tagant - 2024 kevadel sai auto poleeritud ja vahatatud - Kaasa 18” talverattad 4000km sõitnud lamellidega (hetkel all), Lowtec madaldusvedrud - Kõik tööd ja toimetused tehtud kas United Motorisis või BM Autos
| Seller | Egert |
|---|---|
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."