| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Coupe |
| Year | 2014 |
| Odometer | 122 000 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Rear-wheel |
| Gearbox | Manual |
| Color | Black |
| Color specification | - |
| Reg no | 001TMX |
| VIN | - |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1998 cm³ |
|---|---|
| 2.0 l | |
| Placement | Front |
| Power | 147 kW |
| Top speed | 226 km/h |
| Acceleration | 7 0-100km/h |
| CO2 | 181 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel tank | 55 l |
| Fuel consumption | |
| • Urban | 10.4 l/100km |
| • Extra urban | 6.4 l/100km |
| • Average | 7.8 l/100km |
| Gross weight | 1670 kg |
|---|---|
| Weight | 1333 kg |
| Load capacity | 337 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2570 mm |
| Seats | 4 |
|---|---|
| Doors | 2 |
| Length | 4240 mm |
| Width | 1775 mm |
| Height | 1425 mm |
From country Lithuania
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Töötab ilusti, Värseklt vahetatud on kett, väntvõll, õlivann, diffri laagrid ja käigukast on taastatud.
| Seller | Sander Sepp |
|---|---|
| Phone | Show number |
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."