| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Sedan |
| Year | 2009 |
| Odometer | 280 000 |
| Service book | Yes |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Manual |
| Color | Black |
| Color specification | - |
| Metallic color | Yes |
| Reg no | - |
| VIN | YV1AS7241A1124324 Check |
| Capacity | 2.4 l |
|---|---|
| Power | 129 kW |
| Top speed | - |
| CO2 | 155 g/km |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 7.9 l/100km |
| • Extra urban | 4.7 l/100km |
| • Average | 5.9 l/100km |
| Gross weight | 2190 kg |
|---|---|
| Weight | 1676 kg |
| Load capacity | 514 kg |
| Axels | - |
| Wheelbase | - |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 4 |
| Length | 4851 mm |
| Width | 1876 mm |
| Height | 1493 mm |
From country Denmark
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Vehicle is exchangable
Vahetuse korral tuleb hindamiseks oma sõidukiga kohale näitama tulla ja soovitavalt puhta autoga, ASUKOHT TARTUS, TÄHE 106d, vana Tartu Tolliameti kõrval, asukohakaardi leiate kodulehelt, väljaspool tööaega autodega tutvumine kokkuleppel, sissemaksuks sobib ka teie vana sõiduk
| Seller | KsAuto |
|---|---|
| Address | Tähe tn 106d, Tähe tänav, Tartu, Estonia |
| Phone | Show number |
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."