| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Touring |
| Year | 2010 |
| Odometer | 198 000 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Rear-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Black |
| Color specification | - |
| Metallic color | Yes |
| Reg no | - |
| VIN | WBAMX51030C312205 Check |
| Capacity | 2993 cm³ |
|---|---|
| 3.0 l | |
| Placement | Front |
| Power | 180 kW |
| Top speed | - |
| CO2 | 165 g/km |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 8.0 l/100km |
| • Extra urban | 5.3 l/100km |
| • Average | 6.3 l/100km |
| Gross weight | 2545 kg |
|---|---|
| Weight | 1880 kg |
| Load capacity | 575 kg |
| Axels | - |
| Wheelbase | - |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4907 mm |
| Width | 1860 mm |
| Height | 1462 mm |
From country Denmark
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Vehicle is exchangable
Vahetuse korral tuleb hindamiseks oma sõidukiga kohale näitama tulla ja soovitavalt puhta autoga, , ASUKOHT TARTUS, TÄHE 106d, asukohakaardi leiate kodulehelt, väljaspool tööaega autodega tutvumine kokkuleppel, TASUMISEL VARIANDID, sissemaksuks sobib ka teie vana sõiduk, VÕIMALIKUD ERINEVAD VAHETUSVARIANDID, Tulekust soovitav eelnevalt ette teada anda tel.5140088
| Seller | KsAuto |
|---|---|
| Address | Tähe tn 106d, Tähe tänav, Tartu, Estonia |
| Phone | Show number |
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."