| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Bus |
| Body type | Bus |
| Year | 2008 |
| Odometer | 308 936 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Manual |
| Color | - |
| Color specification | - |
| Reg no | - |
| VIN | WDB9066571S286330 Check |
| Capacity | - |
|---|---|
| Power | 110 kW |
| CO2 | - |
| Fuel | - |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | 5300 kg |
|---|---|
| Weight | 3665 kg |
| Load capacity | - |
| Measurement standard | - |
| Seats | - |
|---|---|
| Doors | - |
| Length | 7650 mm |
| Width | 1950 mm |
| Height | - |
| Sleeping places | - |
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Brand: MERCEDES-BENZ Model: Sprinter 515 CDI Structure: minibus ( 20 + 1 seats ) Year: 08.2008 VIN: ...S286330 Mileage: 308936 km Wheel formula: 4X2 Engine: OM646 110 Kw / 150 Hp / Euro 4 Gearbox: manual ( NSG400 ) Dimensions: L/W: 7650 mm / 1950 mm Masses: full/empty: 5300 kg / 3665 kg AC
| Seller | KB Auto |
|---|---|
| Address | Kooli 10, Rummu alevik, 76102, Lääne-Harju vald |
| Phone | Show number |
| Show email | |
| Website | kbauto.ee/et |
E-R 8.00-17:00
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."