| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Touring |
| Year | 2018 |
| Odometer | 226 700 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Dark blue |
| Color specification | - |
| Metallic color | Yes |
| Reg no | - |
| VIN | WVWZZZ3CZJE234000 Check |
| Capacity | 1395 cm³ |
|---|---|
| 1.4 l | |
| Placement | Front |
| Power | 110 kW |
| Top speed | - |
| CO2 | 119 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 6.3 l/100km |
| • Extra urban | 4.4 l/100km |
| • Average | 5.1 l/100km |
| Gross weight | 2090 kg |
|---|---|
| Weight | 1490 kg |
| Load capacity | 560 kg |
| Trailer with brakes | 1600 kg |
| Trailer no brakes | 720 kg |
| Axels | - |
| Wheelbase | - |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4767 mm |
| Width | 1832 mm |
| Height | 1462 mm |
From country Denmark
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Vehicle is exchangable
Vahetuse korral tuleb hindamiseks oma sõidukiga kohale näitama tulla ja soovitavalt puhta autoga, , ASUKOHT TARTUS, TÄHE 106d, asukohakaardi leiate kodulehelt, väljaspool tööaega autodega tutvumine kokkuleppel, sissemaksuks sobib ka teie vana sõiduk, VÕIMALIKUD ERINEVAD VAHETUSVARIANDID, Tulekust soovitav eelnevalt ette teada anda tel.5140088
| Seller | KsAuto |
|---|---|
| Address | Tähe tn 106d, Tähe tänav, Tartu, Estonia |
| Phone | Show number |
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."