| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Touring |
| Year | 2009 |
| Odometer | 335 000 |
| Service book | Yes |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Green |
| Color specification | - |
| Reg no | 618MLV |
| VIN | WBAFG010X0L189546 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 2993 cm³ |
|---|---|
| 3.0 l | |
| Power | 210 kW |
| Top speed | 236 km/h |
| CO2 | 220 g/km |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 10.5 l/100km |
| • Extra urban | 7.1 l/100km |
| • Average | 8.3 l/100km |
| Gross weight | 2710 kg |
|---|---|
| Weight | 2185 kg |
| Load capacity | 525 kg |
| Trailer with brakes | 2700 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2933 mm |
| Seats | 4 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4877 mm |
| Width | 1983 mm |
| Height | 1690 mm |
From country Estonia
Registered in Estonia
Väga heas korras maastur! Sõidab hästi ning kõik töötab korralikult. Hästi hoitud ning kõik hooldused tehtud alati õigeaegselt ning pole kokku hoitud, ketid on vahetatud! Käigukastil teostatud dünaamiline õlivahetus Hõbenooles. Olnud enda kasutuses 4 aastat. Kehtiv ülevaatus kuni 10.2026 Asub tartus tel 55660984
| Seller | Margus |
|---|---|
| Address | Tartu |
| Phone | Show number |
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."