| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Touring |
| Year | 2017 |
| Odometer | - |
| Service book | Yes |
| Drivetrain | Rear-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Black |
| Color specification | - |
| Reg no | 577HRF |
| VIN | - |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 2143 cm³ |
|---|---|
| 2.1 l | |
| Power | 150 kW |
| Top speed | 245 km/h |
| CO2 | 123 g/km |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 5.7 l/100km |
| • Extra urban | 4.2 l/100km |
| • Average | 4.8 l/100km |
| Gross weight | 2235 kg |
|---|---|
| Weight | 1660 kg |
| Load capacity | 575 kg |
| Trailer with brakes | 1800 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2840 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4771 mm |
| Width | 1839 mm |
| Height | 1467 mm |
From country Germany
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
MB-C250 tagavedu.Soodushind 15000.- Senikaua kuni huvi pakkuv sõiduk müügis. Kõik mis peal toimib. Alles tehtud hooldus. Pikk üv *Burmester *Ils-lights *Distantsi jälgiv püsikiirusehoidja. *Rea hoidja *Panoraam *9k-automaat *Uus esiklaas * Tutikad naelrehvid, suvekad( pool hooaega sõitnud ) kaasa Esineb iluvigu. Ei ole liisingus. Vahetus võimalus suurema auto vastu. Näiteks: Volvo V90 nelik, Mb S või E-klass nelik, Volvo xc90
| Seller | Sander Koger |
|---|---|
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."