| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Touring |
| Year | 2005 |
| Odometer | 426 000 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Light beige |
| Color specification | - |
| Reg no | 630AVU |
| VIN | YV1SZ714661225419 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 2401 cm³ |
|---|---|
| 2.4 l | |
| Power | 136 kW |
| Top speed | 205 km/h |
| CO2 | 224 g/km |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | 2220 kg |
|---|---|
| Weight | 1794 kg |
| Load capacity | 426 kg |
| Trailer with brakes | 1800 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2763 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4760 mm |
| Width | 1860 mm |
| Height | 1562 mm |
From country Estonia
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
| Seller | Gertin |
|---|---|
| Phone | Show number |
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."