| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Wagon |
| Year | 2007 |
| Odometer | - |
| Service book | - |
| Drivetrain | Rear-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Brown |
| Color specification | - |
| Reg no | 410HTZ |
| VIN | WDB2112081B120569 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 2149 cm³ |
|---|---|
| 2.1 l | |
| Power | 125 kW |
| Top speed | - |
| CO2 | 194 g/km |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 9.8 l/100km |
| • Extra urban | 5.9 l/100km |
| • Average | 7.3 l/100km |
| Gross weight | 2360 kg |
|---|---|
| Weight | 1810 kg |
| Load capacity | 550 kg |
| Trailer with brakes | 2100 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2854 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4909 mm |
| Width | 1830 mm |
| Height | 1498 mm |
From country Estonia
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Vahetuse korral tuleb hindamiseks oma sõidukiga kohale näitama tulla ja soovitavalt puhta autoga, , ASUKOHT TARTUS, TÄHE 106d, asukohakaardi leiate kodulehelt, väljaspool tööaega autodega tutvumine kokkuleppel, sissemaksuks sobib ka teie vana sõiduk, VÕIMALIKUD ERINEVAD VAHETUSVARIANDID, Tulekust soovitav eelnevalt ette teada anda tel.5140088
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."