| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Hatchback |
| Year | 2011 |
| Odometer | 122 000 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Manual |
| Color | Black |
| Color specification | - |
| Reg no | - |
| VIN | WAUZZZ8T0BA085917 Check |
| Capacity | 1984 cm³ |
|---|---|
| 2 l | |
| Power | 132 kW |
| Top speed | - |
| CO2 | 152 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | 2030 kg |
|---|---|
| Weight | 1575 kg |
| Load capacity | 455 kg |
| Trailer with brakes | 1500 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2817 mm |
| Seats | 4 |
|---|---|
| Doors | 4 |
| Length | 4711 mm |
| Width | 1854 mm |
| Height | 1381 mm |
From country Estonia
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Vahetuse korral tuleb hindamiseks oma sõidukiga kohale näitama tulla ja soovitavalt puhta autoga, ASUKOHT TARTUS, TÄHE 106d, vana Tartu Tolliameti kõrval, asukohakaardi leiate kodulehelt, väljaspool tööaega autodega tutvumine kokkuleppel, sissemaksuks sobib ka teie vana sõiduk
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."