| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Wagon |
| Year | 2015 |
| Odometer | 227 700 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Rear-wheel |
| Gearbox | Manual |
| Color | Black |
| Color specification | - |
| Reg no | - |
| VIN | WBA3K1106FF837205 Check |
| Capacity | 1995 cm³ |
|---|---|
| 2 l | |
| Power | 105 kW |
| Top speed | - |
| CO2 | 119 g/km |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | 2075 kg |
|---|---|
| Weight | 1575 kg |
| Load capacity | 500 kg |
| Trailer with brakes | 1600 kg |
| Trailer no brakes | 745 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2810 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 4 |
| Length | 4624 mm |
| Width | 1811 mm |
| Height | 1429 mm |
From country Estonia
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Vahetuse korral tuleb hindamiseks oma sõidukiga kohale näitama tulla ja soovitavalt puhta autoga, , ASUKOHT TARTUS, TÄHE 106d, vana Tartu Tolliameti kõrval, asukohakaardi leiate kodulehelt, väljaspool tööaega autodega tutvumine kokkuleppel, sissemaksuks sobib ka teie vana sõiduk, Tulekust soovitav eelnevalt ette teada anda tel.5140088
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."