| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Hatchback |
| Year | 2014 |
| Odometer | 223 600 |
| Service book | Yes |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Manual |
| Color | Black |
| Color specification | - |
| Reg no | - |
| VIN | WDD1760081V030055 Check |
| Capacity | 2143 cm³ |
|---|---|
| 2.1 l | |
| Power | 100 kW |
| Top speed | - |
| CO2 | 114 g/km |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | 4.2 l/100km |
| Gross weight | 2010 kg |
|---|---|
| Weight | 1480 kg |
| Load capacity | 530 kg |
| Trailer with brakes | 1500 kg |
| Trailer no brakes | 740 kg |
| Axels | - |
| Wheelbase | - |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4304 mm |
| Width | 1780 mm |
| Height | 1407 mm |
From country Estonia
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
NB.KONTROLLITUD LÄBISÕIDU ÕIGSUSEGA, ls.223t/km, musta laetekstiiliga, ergas ja ökonoomne CDI 100kw mootor, PÕHJAMAA PAKETIGA, v.heas korras ja hästi hoitud,-hooldatud auto, roostes pole, veermik vaikne, kõik töötab nii nagu peab, sees suitsetatud pole, seest puhas ja väljast poleeritud, EURO 6, tel.5140088 Vahetuse võimalus
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."