| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Wagon |
| Year | 1998 |
| Odometer | 258 300 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Rear-wheel |
| Gearbox | Manual |
| Color | Silver |
| Color specification | - |
| Reg no | - |
| VIN | WDB2102451A612090 Check |
| Capacity | 1998 cm³ |
|---|---|
| 2 l | |
| Power | 137 kW |
| Top speed | - |
| CO2 | 238 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | 2200 kg |
|---|---|
| Weight | 1620 kg |
| Load capacity | 580 kg |
| Trailer with brakes | 1900 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2833 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4816 mm |
| Width | 1799 mm |
| Height | 1511 mm |
From country Estonia
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Vahetuse korral tuleb hindamiseks oma sõidukiga kohale näitama tulla ja soovitavalt puhta autoga, UUS ASUKOHT TARTUS, TÄHE 106, Tartu Tolliameti kõrval, asukohakaardi leiate kodulehelt, väljaspool tööaega autodega tutvumine kokkuleppel
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."