| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Sedan |
| Year | 1986 |
| Odometer | 125 425 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Manual |
| Color | Dark blue |
| Color specification | - |
| Reg no | 35ZCE |
| VIN | WAUZZZ44ZGN061394 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 2226 cm³ |
|---|---|
| 2.2 l | |
| Power | 85 kW |
| Top speed | - |
| CO2 | 0 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | 1800 kg |
|---|---|
| Weight | 1307 kg |
| Load capacity | 493 kg |
| Trailer with brakes | 1300 kg |
| Trailer no brakes | 650 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | - |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 4 |
| Length | 4830 mm |
| Width | 1815 mm |
| Height | 1420 mm |
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Vahetusel maksame teie sõiduki eest ca75%turuväärtusest Sissemaksuks sobib teie vana sõiduk!!
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."