| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Multipurpose |
| Year | 2021 |
| Odometer | 51 217 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Gray |
| Color specification | - |
| Metallic color | Yes |
| Reg no | 083LRC |
| VIN | SJNTANJ12U1025767 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1332 cm³ |
|---|---|
| 1.3 l | |
| Placement | Front |
| Power | 116 kW |
| Top speed | 190 km/h |
| CO2 | 155 g/km |
| Fuel | Hybrid (pet./el.) |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | 2040 kg |
|---|---|
| Weight | 1582 kg |
| Load capacity | 458 kg |
| Trailer with brakes | 1800 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2665 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 4 |
| Length | 4425 mm |
| Width | 1835 mm |
| Height | 1625 mm |
From country Estonia
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
- Hooldatud margiesinduses. - Avariivaba. NB! Selle auto registreerimistasu alates 01.01.2025 on 894,25 € TASUME REGISTREERIMISMAKSU SINU EEST
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."