| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Touring |
| Year | 2008 |
| Odometer | 234 100 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Manual |
| Color | Red |
| Color specification | - |
| Metallic color | Yes |
| Reg no | 866BVT |
| VIN | JMZGH198201135006 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1798 cm³ |
|---|---|
| 1.8 l | |
| Power | 88 kW |
| Top speed | 194 km/h |
| CO2 | 165 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 9.7 l/100km |
| • Extra urban | 5.4 l/100km |
| • Average | 7.0 l/100km |
| Gross weight | 1965 kg |
|---|---|
| Weight | 1420 kg |
| Load capacity | 545 kg |
| Trailer with brakes | 1300 kg |
| Trailer no brakes | 550 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2725 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4765 mm |
| Width | 1795 mm |
| Height | 1490 mm |
From country Estonia
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Vehicle is exchangable
Vahetusel maksame teie sõiduki eest ca75%turuväärtusest. Sissemaksuks sobib teie vana sõiduk!!
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."