| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Cabriolet |
| Year | 1939 |
| Odometer | - |
| Service book | - |
| Drivetrain | Rear-wheel |
| Gearbox | - |
| Color | Beige |
| Color specification | - |
| Reg no | 39DOD |
| VIN | - |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 5895 cm³ |
|---|---|
| 5.9 l | |
| Placement | Front |
| Power | 132 kW |
| Top speed | - |
| CO2 | 0 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | 2350 kg |
|---|---|
| Weight | 1850 kg |
| Load capacity | 500 kg |
| Trailer with brakes | 1500 kg |
| Trailer no brakes | 600 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | - |
| Seats | 6 |
|---|---|
| Doors | 4 |
| Length | 4860 mm |
| Width | 1820 mm |
| Height | 1650 mm |
From country Canada
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Professionaalselt taastaTud-ehitatud, kasutatud 80-ndate Dodge mootorit, automaatkasti ja vanaaegne roolisüsteem asendatud roolilatiga. Lisaks paigaldatud korralikud võimuga pidurid ja autopiloot.
E-R 8.00-19.00
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."