| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Sedan |
| Year | 1989 |
| Odometer | 100 000 |
| Service book | Yes |
| Drivetrain | Rear-wheel |
| Gearbox | Manual |
| Color | Gold |
| Color specification | - |
| Reg no | 777BDH |
| VIN | WDB1240211A989684 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1996 cm³ |
|---|---|
| 2.0 l | |
| Placement | Front |
| Power | 87 kW |
| Top speed | - |
| CO2 | 0 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel tank | 70 l |
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | 1840 kg |
|---|---|
| Weight | 1320 kg |
| Load capacity | 520 kg |
| Trailer with brakes | 1500 kg |
| Trailer no brakes | 695 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | - |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 4 |
| Length | 4740 mm |
| Width | 1740 mm |
| Height | 1431 mm |
From country Germany
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Väga hea kerega, väikse läbisõiduga. Aastaid seisnud. Asub Pärnus Lille 2A Ülevaatus + registreerimis maks müüja kulul. Avatud pakkumistele.
| Seller | RS |
|---|---|
| Address | Pärnu |
| Phone | Show number |
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."