| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Sedan |
| Year | 1973 |
| Odometer | - |
| Service book | - |
| Drivetrain | Rear-wheel |
| Gearbox | Manual |
| Color | Green |
| Color specification | - |
| Reg no | 777BBE |
| VIN | 11501510173792 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1971 cm³ |
|---|---|
| 2.0 l | |
| Power | 95 kW |
| Top speed | - |
| CO2 | 0 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | 1850 kg |
|---|---|
| Weight | 1330 kg |
| Load capacity | 520 kg |
| Trailer with brakes | 1200 kg |
| Trailer no brakes | 700 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | - |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 4 |
| Length | 4685 mm |
| Width | 1770 mm |
| Height | 1440 mm |
From country Germany
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Asub Pärnus Lille 2A Ülevaatus/Registreerimis tasu müüja kulul.
| Seller | RS |
|---|---|
| Phone | Show number |
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."