
| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Touring |
| Year | 2019 |
| Odometer | 91 000 |
| Service book | - |
| Drivetrain | - |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Gray |
| Color specification | - |
| Metallic color | Yes |
| Reg no | 888GIM |
| VIN | WP1ZZZ95ZLLB33717 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 3.0 l |
|---|---|
| Power | 260 kW |
| Top speed | 254 km/h |
| CO2 | - |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | 2580 kg |
|---|---|
| Weight | 2060 kg |
| Load capacity | 520 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2807 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4681 mm |
| Width | 1923 mm |
| Height | 1589 mm |
; Eestis arvel, ülevaatus kuni 01.2028; Toodud riigist: Rootsi; Sõiduki asukoht: Tallinn, Eesti; Vahetuse võimalus; Antud sõiduki puhul on registreerimistasu makstud, omanikuvahetus vaid 55 eur. Sõidukiga tutvumiseks palume aeg eelnevalt kokku leppida.
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."