| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Sedan |
| Year | 2015 |
| Odometer | 189 000 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Rear-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Gray |
| Color specification | - |
| Reg no | 917BPY |
| VIN | - |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1595 cm³ |
|---|---|
| 1.6 l | |
| Power | 115 kW |
| Top speed | 223 km/h |
| CO2 | 126 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 6.8 l/100km |
| • Extra urban | 4.6 l/100km |
| • Average | 5.4 l/100km |
| Gross weight | 1990 kg |
|---|---|
| Weight | 1425 kg |
| Load capacity | 565 kg |
| Trailer with brakes | 1800 kg |
| Trailer no brakes | 710 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2840 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 4 |
| Length | 4756 mm |
| Width | 1839 mm |
| Height | 1461 mm |
From country Germany
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Heas visuaalses, kui ka tehnilises korras Mercedes. Topelt veljed ja rehvid. Uus esi klaas. Head lisad. Tel: 56788016
| Seller | Kris Haas |
|---|---|
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."