
| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Cabriolet |
| Year | 1963 |
| Odometer | 27 800 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Rear-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Red |
| Color specification | - |
| Reg no | 56ZNF |
| VIN | 631C04553 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 3520 cm³ |
|---|---|
| 3.5 l | |
| Power | 138 kW |
| Top speed | - |
| CO2 | 0 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | 1800 kg |
|---|---|
| Weight | 1400 kg |
| Load capacity | 400 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | - |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 2 |
| Length | 4800 mm |
| Width | 1800 mm |
| Height | 1370 mm |
From country United States
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Remonditud ja hooldatud American Beautys. Eestis üks omanik.
| Seller | Kauritel Motors |
|---|---|
| Address | Kautjala tee 3, Patika küla, 75316 Rae vald, Harju maakond |
| Phone | Show number |
| Show email | |
| Website | kauritelmotors.eu |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."