
| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Coupe |
| Year | 1992 |
| Odometer | 72 700 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Rear-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Dark green |
| Color specification | Amazon Green |
| Metallic color | Yes |
| Reg no | 928GTA |
| VIN | WP0ZZZ92ZNS800810 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 5397 cm³ |
|---|---|
| 5.4 l | |
| Placement | Back |
| Power | 257 kW |
| Top speed | - |
| CO2 | 0 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | 1960 kg |
|---|---|
| Weight | 1640 kg |
| Load capacity | 320 kg |
| Trailer with brakes | 1600 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | - |
| Seats | 4 |
|---|---|
| Doors | 3 |
| Length | 4520 mm |
| Width | 1890 mm |
| Height | 1282 mm |
From country Japan
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
All services and repairs done in Porsche Classic Tallinn. Low mileage, perfect condition.
| Seller | Kauritel Motors |
|---|---|
| Address | Kautjala tee 3, Patika küla, 75316 Rae vald, Harju maakond |
| Phone | Show number |
| Show email | |
| Website | kauritelmotors.eu |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."