| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Touring |
| Year | 2019 |
| Odometer | 126 000 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Gray |
| Color specification | - |
| Metallic color | Yes |
| Reg no | 824GHR |
| VIN | YV1XZ72VDK2110054 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1969 cm³ |
|---|---|
| 2.0 l | |
| Power | 110 kW |
| Top speed | 200 km/h |
| CO2 | 157 g/km |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 5.4 l/100km |
| • Extra urban | 4.7 l/100km |
| • Average | 5.0 l/100km |
| Gross weight | 2180 kg |
|---|---|
| Weight | 1674 kg |
| Load capacity | 506 kg |
| Trailer with brakes | 1800 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2702 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4425 mm |
| Width | 1873 mm |
| Height | 1632 mm |
From country Luxembourg
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
- Pakkuda väga korralik Volvo linnamaastur - Toodud Luksemburgist - Eestis alates 2022a - Üks omanik - Suurepärane tehniline ja visuaalne seisukord - Ei vaja lisainvesteeringuid - Järgmine korraline hooldus 295 päeva või 28000km - Varustus (Harman/Kardon helisüsteem, automaatsed LED esituled, parkandurid ees ja taga, parkimiskaamera, vihmasensor, Intelli Safe, püsikiiruse hoidja, Volvo On Call, Michelin lamellrehvid, navi, lane keeping aid jpm)
| Seller | Jörgen |
|---|---|
| Phone | Show number |
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."