| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Coupe |
| Year | 1989 |
| Odometer | 104 500 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Rear-wheel |
| Gearbox | Manual |
| Color | Blue |
| Color specification | - |
| Reg no | 55NPY |
| VIN | - |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 5740 cm³ |
|---|---|
| 5.7 l | |
| Power | 170 kW |
| Top speed | - |
| CO2 | 0 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | 1870 kg |
|---|---|
| Weight | 1552 kg |
| Load capacity | 318 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | - |
| Seats | 4 |
|---|---|
| Doors | 2 |
| Length | 4968 mm |
| Width | 1840 mm |
| Height | 1320 mm |
From country Finland
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Müüa Pontiac Firebird 3gen 5.7tpi. Auto teeb eriliseks võimsa mootori, manuaal käigukasti ja targa katuse kombinatsioon. Üldiselt auto heas korras, istu sisse ja sõida. Autol vanust juba 36a seega leidub ka sõitmist mittesegavaid vigu. Huviline saab küsida lisa juba otse. Asukoht Lagedi. Automaks: aastane 50€; esmaregistreerimine 608€. Võib pakkuda vahetuseks vanemat hobiautot. Vahetuse mõned eelistused 4x4(Defender, LandCruiser jne) või t2 buss, aga võib ka muud põnevat pakkuda.
| Seller | Silver Pikk |
|---|---|
| Address | Tallinn |
| Phone | Show number |
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."