| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Touring |
| Year | 2010 |
| Odometer | 271 614 |
| Service book | Yes |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Gray |
| Color specification | Titansilber |
| Reg no | 595XGK |
| VIN | WBAUU51020A490496 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 2996 cm³ |
|---|---|
| 3.0 l | |
| Power | 160 kW |
| Top speed | 240 km/h |
| CO2 | 191 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 10.9 l/100km |
| • Extra urban | 6.3 l/100km |
| • Average | 8.0 l/100km |
| Gross weight | 2200 kg |
|---|---|
| Weight | 1735 kg |
| Load capacity | 465 kg |
| Trailer with brakes | 1700 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2760 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4520 mm |
| Width | 1817 mm |
| Height | 1418 mm |
From country Switzerland
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
| Seller | Henri Martin Nirk |
|---|---|
| Address | Tallinn |
| Phone | Show number |
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."