| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Sedan |
| Year | 2024 |
| Odometer | 33 100 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Gray |
| Color specification | - |
| Reg no | 634LRG |
| VIN | WUAZZZGY1RA904513 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 2480 cm³ |
|---|---|
| Power | 294 kW |
| Top speed | 250 km/h |
| CO2 | 205 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | - |
|---|---|
| Weight | 1715 kg |
| Load capacity | - |
| Axels | - |
| Wheelbase | - |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 4 |
| Length | 4542 mm |
| Width | 1851 mm |
| Height | 1407 mm |
Vehicle is located in Estonia
Acc,Keyless,B&O,Garantii - Sõidukile on teostatud müügieelne ettevalmistus - Lisainfo saamiseks pöörduge meie konsultandi poole. - Tehasegarantii kehtib kuni 01.03.2029 / 100 000km - Registreerimistasu lisandub hinnale.
| Seller | Premium Select Luxury |
|---|---|
| Address | Pirni tn 1, Tallinn, Estonia |
| Phone | Show number |
| Show email | |
| Website | auto100premium.ee |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."