The registration fee has been paid
| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Cabriolet |
| Year | 2010 |
| Odometer | 176 983 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Black |
| Color specification | - |
| Metallic color | Yes |
| Reg no | 694XGK |
| VIN | WAUZZZ8F5AN023852 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 2995 cm³ |
|---|---|
| 3.0 l | |
| Power | 245 kW |
| Top speed | 250 km/h |
| CO2 | 224 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 13.8 l/100km |
| • Extra urban | 7.3 l/100km |
| • Average | 9.7 l/100km |
| Gross weight | 2375 kg |
|---|---|
| Weight | 1950 kg |
| Load capacity | 425 kg |
| Trailer with brakes | 1900 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2758 mm |
| Seats | 4 |
|---|---|
| Doors | 2 |
| Length | 4625 mm |
| Width | 1854 mm |
| Height | 1366 mm |
From country Switzerland
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Korraliselt hooldatud Talvel sõitnud ei ole 2 võtit Sügisel teostatud katusehooldus,katuseriie väga heas seisus
| Seller | Alo Kopli |
|---|---|
| Address | Tartu |
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."