| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Touring |
| Year | 2023 |
| Odometer | 196 540 |
| Service book | Yes |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Black |
| Color specification | - |
| Reg no | 958GXT |
| VIN | JTEBR3FJ705027971 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 2800 cm³ |
|---|---|
| 2.8 l | |
| Power | 150 kW |
| Top speed | - |
| CO2 | - |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | 2990 kg |
|---|---|
| Weight | 2355 kg |
| Load capacity | 635 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | - |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 4 |
| Length | - |
| Width | - |
| Height | - |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."