The registration fee has been paid
| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Touring |
| Year | 2017 |
| Odometer | 113 000 |
| Service book | Yes |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Black |
| Color specification | - |
| Reg no | 327CMC |
| VIN | WBA1R910105H90750 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 2998 cm³ |
|---|---|
| 3.0 l | |
| Power | 250 kW |
| Top speed | 250 km/h |
| CO2 | 169 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 9.8 l/100km |
| • Extra urban | 6.0 l/100km |
| • Average | 7.4 l/100km |
| Gross weight | 2090 kg |
|---|---|
| Weight | 1615 kg |
| Load capacity | 475 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2690 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4324 mm |
| Width | 1765 mm |
| Height | 1411 mm |
From country Germany
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Suur hooldus tehtud 104000km pealt BMW esinduses. Kevad 2026 tehtud hooldus 113000km pealt, vahetati kõik filtrid ja õlid. Talvel seisis auto soojas garaažis.(viimane pilt) Auto on täielikult tehaseseades, st pole tehtud tuuningut mootorile ega tarkvarale. Registreerimismaks makstud!
| Seller | Reimo |
|---|---|
| Address | Tallinn |
| Phone | Show number |
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."