| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Wagon |
| Year | 2018 |
| Odometer | 94 045 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Gray |
| Color specification | - |
| Reg no | 858MRT |
| VIN | VF1RFD00558445385 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1618 cm³ |
|---|---|
| 1.6 l | |
| Power | 147 kW |
| Top speed | 231 km/h |
| CO2 | 135 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 7.8 l/100km |
| • Extra urban | 4.9 l/100km |
| • Average | 6.0 l/100km |
| Gross weight | - |
|---|---|
| Weight | 1607 kg |
| Load capacity | - |
| Axels | - |
| Wheelbase | - |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4865 mm |
| Width | 1868 mm |
| Height | 1458 mm |
Vehicle is located in Estonia
ABC MOTORS GARANTII 6 KUUD/ 5000 KM
| Seller | ABC Motors |
|---|---|
| Address | Paldiski mnt 105, 10617 Tallinn |
| Phone | Show number |
| Show email | |
| Website | abcmotors.ee |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."