| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Pickup |
| Year | 2021 |
| Odometer | 187 022 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | White |
| Color specification | - |
| Reg no | 017RPT |
| VIN | 6FPPXXMJ2PLY37908 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1996 cm³ |
|---|---|
| 2 l | |
| Power | 157 kW |
| Top speed | 180 km/h |
| CO2 | 277 g/km |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 11.2 l/100km |
| • Extra urban | 7.8 l/100km |
| • Average | 9.1 l/100km |
| Gross weight | - |
|---|---|
| Weight | 2556 kg |
| Load capacity | - |
| Axels | - |
| Wheelbase | - |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 4 |
| Length | 5363 mm |
| Width | 2028 mm |
| Height | 1873 mm |
Vehicle is located in Estonia
ABC MOTORS GARANTII 3 KUUD/ 3000 KM
| Seller | ABC Motors |
|---|---|
| Address | Paldiski mnt 105, 10617 Tallinn |
| Phone | Show number |
| Show email | |
| Website | abcmotors.ee |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."