| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Cabriolet |
| Year | 2014 |
| Odometer | 60 150 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Rear-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Black |
| Color specification | - |
| Reg no | 999JAZ |
| VIN | - |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 2979 cm³ |
|---|---|
| 3.0 l | |
| Power | 225 kW |
| Top speed | - |
| CO2 | 0 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | 2209 kg |
|---|---|
| Weight | 1959 kg |
| Load capacity | 250 kg |
| Trailer with brakes | 1700 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2810 mm |
| Seats | 4 |
|---|---|
| Doors | 2 |
| Length | 4639 mm |
| Width | 1825 mm |
| Height | 1392 mm |
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
| Seller | A |
|---|---|
| Address | Harjumaa |
| Phone | Show number |
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."