
| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Coupe |
| Year | 1981 |
| Odometer | 75 000 |
| Service book | - |
| Drivetrain | - |
| Gearbox | Automatic |
| Color | White |
| Color specification | - |
| Reg no | 635BMM |
| VIN | WBAEC4104B5581279 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 3.4 l |
|---|---|
| Power | 160 kW |
| Top speed | - |
| CO2 | - |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | 1850 kg |
|---|---|
| Weight | 1460 kg |
| Load capacity | 390 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2630 mm |
| Seats | 4 |
|---|---|
| Doors | 2 |
| Length | 4900 mm |
| Width | 1730 mm |
| Height | 1310 mm |
; Eestis arvel, ülevaatus kuni 06.2026; Toodud riigist: Ameerika Ühendriigid; Sõiduki asukoht: Tallinn, Eesti; Sõidukiga tutvumiseks palume aeg eelnevalt kokku leppida. Müügikontakt: Kert Kruusmaa, kert.kruusmaa@ferati.ee, +372 5785 5272
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."