
| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Touring |
| Year | 2024 |
| Odometer | - |
| Service book | - |
| Drivetrain | - |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Black |
| Color specification | - |
| Reg no | 463XYM |
| VIN | W1KLH5EB2RA064664 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 2.0 l |
|---|---|
| Power | 150 kW |
| Top speed | 227 km/h |
| CO2 | - |
| Fuel | - |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | 2855 kg |
|---|---|
| Weight | 2304 kg |
| Load capacity | 551 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2961 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4971 mm |
| Width | 1904 mm |
| Height | 1497 mm |
; Eestis arvel, ülevaatus kuni 06.2028; Toodud riigist: Saksamaa; Garantii kehtib kuni 06.2026 / 150 000km; Sõiduki asukoht: Tallinn, Eesti; Vahetuse võimalus; Kehtiv tehasegarantii kuni 06.2026 / 150 000km Sõidukiga tutvumiseks palume aeg eelnevalt kokku leppida. Müügikontakt: Kert Kruusmaa, kert.kruusmaa@ferati.ee, +372 5785 5272 ; Komisjonimüük
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."