| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Sedan |
| Year | 2025 |
| Odometer | 3 022 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Rear-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Orange |
| Color specification | - |
| Reg no | SOL66 |
| VIN | 6ZZS0LAR1DES32025 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | - |
|---|---|
| Placement | Back |
| Power | 20 kW |
| Top speed | 120 km/h |
| Acceleration | 15 0-100km/h |
| CO2 | 0 g/km |
| Fuel | Electric |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | 640 kg |
|---|---|
| Weight | 460 kg |
| Load capacity | 50 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 3200 mm |
| Seats | 2 |
|---|---|
| Doors | 2 |
| Length | 5700 mm |
| Width | 1520 mm |
| Height | 1270 mm |
From country Estonia
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
| Seller | Solaride |
|---|---|
| Address | Tartu |
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."