| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Sedan |
| Year | 2017 |
| Odometer | 161 076 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Manual |
| Color | Red |
| Color specification | - |
| Reg no | 865BVN |
| VIN | W0VPD5ED4JG011061 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1.6 l |
|---|---|
| Power | 85 kW |
| Top speed | 193 km/h |
| CO2 | - |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 8.9 l/100km |
| • Extra urban | 5.5 l/100km |
| • Average | 6.7 l/100km |
| Gross weight | - |
|---|---|
| Weight | 1437 kg |
| Load capacity | - |
| Axels | - |
| Wheelbase | - |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 4 |
| Length | 4658 mm |
| Width | 1814 mm |
| Height | 1500 mm |
Vehicle is located in Estonia
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."