| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Hatchback |
| Year | 2016 |
| Odometer | 148 496 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Manual |
| Color | Black |
| Color specification | - |
| Reg no | 470BRP |
| VIN | U5YHP514AGL260918 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1.6 l |
|---|---|
| Power | 150 kW |
| Top speed | 230 km/h |
| CO2 | - |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 9.7 l/100km |
| • Extra urban | 5.9 l/100km |
| • Average | 7.4 l/100km |
| Gross weight | - |
|---|---|
| Weight | 1466 kg |
| Load capacity | - |
| Axels | - |
| Wheelbase | - |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4310 mm |
| Width | 1780 mm |
| Height | 1470 mm |
Vehicle is located in Estonia
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."