| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Hatchback |
| Year | 2008 |
| Odometer | - |
| Service book | - |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Manual |
| Color | Purple |
| Color specification | - |
| Reg no | 366BPT |
| VIN | - |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1596 cm³ |
|---|---|
| 1.6 l | |
| Power | 74 kW |
| Top speed | 180 km/h |
| CO2 | 159 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 8.7 l/100km |
| • Extra urban | 5.5 l/100km |
| • Average | 6.7 l/100km |
| Gross weight | 1820 kg |
|---|---|
| Weight | 1249 kg |
| Load capacity | 571 kg |
| Trailer with brakes | 1200 kg |
| Trailer no brakes | 620 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2640 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4460 mm |
| Width | 1839 mm |
| Height | 1490 mm |
From country Germany
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
| Seller | Aimar Tael |
|---|---|
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."