| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Touring |
| Year | 2015 |
| Odometer | 212 000 |
| Service book | Yes |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Black |
| Color specification | - |
| Metallic color | Yes |
| Reg no | 222VET |
| VIN | WBA5K31040G276265 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 2993 cm³ |
|---|---|
| 3.0 l | |
| Power | 190 kW |
| Top speed | 248 km/h |
| CO2 | 159 g/km |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 7.1 l/100km |
| • Extra urban | 5.4 l/100km |
| • Average | 6.0 l/100km |
| Gross weight | 2530 kg |
|---|---|
| Weight | 1995 kg |
| Load capacity | 535 kg |
| Trailer with brakes | 2000 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2968 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4907 mm |
| Width | 1860 mm |
| Height | 1462 mm |
From country Denmark
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Tehniliselt ja visuaalselt väga heas seisukorras. Korrektne ning kontrollitav ajalugu (Eestis hooldatud Feltcar-is ja BM autos) Kaasa tulevad ka suverehvid. Numbrimärk “222VET” autoga kaasa ei tule (asemele läheb “942SDH”).
| Seller | Dmitri Vetkin |
|---|---|
| Address | Pärnu |
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."