The registration fee has been paid
| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Hatchback |
| Year | 2005 |
| Odometer | 200 331 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Red |
| Color specification | - |
| Reg no | 500NPS |
| VIN | - |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1984 cm³ |
|---|---|
| 2.0 l | |
| Power | 147 kW |
| Top speed | 233 km/h |
| CO2 | 192 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 10.7 l/100km |
| • Extra urban | 6.2 l/100km |
| • Average | 7.9 l/100km |
| Gross weight | 1920 kg |
|---|---|
| Weight | 1458 kg |
| Load capacity | 462 kg |
| Trailer with brakes | 1400 kg |
| Trailer no brakes | 710 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2574 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4216 mm |
| Width | 1759 mm |
| Height | 1505 mm |
From country Finland
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
| Seller | Stiven Eiskop |
|---|---|
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."