| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Wagon |
| Year | 2012 |
| Odometer | - |
| Service book | - |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Manual |
| Color | White |
| Color specification | - |
| Reg no | 688NTY |
| VIN | - |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 2198 cm³ |
|---|---|
| 2.2 l | |
| Power | 92 kW |
| Top speed | 157 km/h |
| CO2 | 197 g/km |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 8.9 l/100km |
| • Extra urban | 6.6 l/100km |
| • Average | 7.5 l/100km |
| Gross weight | 3025 kg |
|---|---|
| Weight | 2575 kg |
| Load capacity | 450 kg |
| Trailer with brakes | 2300 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 3750 mm |
| Seats | 7 |
|---|---|
| Doors | 4 |
| Length | 5680 mm |
| Width | 1974 mm |
| Height | 2543 mm |
From country Sweden
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Vehicle is exchangable
Müüa siis enda jaoks kohandatud ni õelda matka auto. 5 liikmelisele perele. Üleval said 3 last vabalt magada ja all 2 kohta 160x200 madratsile.paigaldatud 4 kw inverter ja 220 valmidus olemas.webasto töötab.olemas ka katuse luuk elektrilise ventilaatoriga ja puldiga ja vihma sensoriga pole jõudnud paigaldada aga tuleb kaasa.
| Seller | Indrek Luuasep |
|---|---|
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."