| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Touring |
| Year | 2014 |
| Odometer | 315 768 |
| Service book | Yes |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Manual |
| Color | Light green |
| Color specification | - |
| Metallic color | Yes |
| Reg no | 310BLS |
| VIN | - |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1998 cm³ |
|---|---|
| 2.0 l | |
| Power | 108 kW |
| Top speed | 198 km/h |
| CO2 | 146 g/km |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 6.8 l/100km |
| • Extra urban | 5.0 l/100km |
| • Average | 5.6 l/100km |
| Gross weight | 1960 kg |
|---|---|
| Weight | 1515 kg |
| Load capacity | 445 kg |
| Trailer with brakes | 1600 kg |
| Trailer no brakes | 650 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2635 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4450 mm |
| Width | 1780 mm |
| Height | 1570 mm |
From country Estonia
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
| Seller | Urmase Autokaubad OÜ |
|---|---|
| Address | Tartu |
| Phone | Show number |
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."