| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Wagon |
| Year | 2022 |
| Odometer | 51 389 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Dark gray |
| Color specification | - |
| Reg no | 562DNG |
| VIN | WVWZZZ3CZNE042864 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1395 cm³ |
|---|---|
| Power | 115 kW |
| Top speed | 222 km/h |
| CO2 | 27 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | 1.6 l/100km |
| Gross weight | - |
|---|---|
| Weight | 1804 kg |
| Load capacity | - |
| Axels | - |
| Wheelbase | - |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4777 mm |
| Width | 1832 mm |
| Height | 1484 mm |
Vehicle is located in Estonia
E-R 9:00-18:00 L 10:00-14:00
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."