| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Touring |
| Year | 2019 |
| Odometer | 210 000 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Black |
| Color specification | - |
| Metallic color | Yes |
| Reg no | 833RTH |
| VIN | - |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 2967 cm³ |
|---|---|
| 3.0 l | |
| Power | 170 kW |
| Top speed | 229 km/h |
| CO2 | 222 g/km |
| Fuel | Hybrid (die./el.) |
|---|---|
| Fuel tank | 80 l |
| Fuel consumption | |
| • Urban | 7.5 l/100km |
| • Extra urban | 6.4 l/100km |
| • Average | 6.8 l/100km |
| Gross weight | 2990 kg |
|---|---|
| Weight | 2210 kg |
| Load capacity | 780 kg |
| Trailer with brakes | 3500 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2996 mm |
| Seats | 7 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 5052 mm |
| Width | 1968 mm |
| Height | 1668 mm |
From country Germany
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Õlivahetus 210000km
| Seller | Priit Paasalu |
|---|---|
| Address | Viimsi |
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."