| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Wagon |
| Year | 2021 |
| Odometer | 111 500 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Dark green |
| Color specification | - |
| Reg no | 832XSG |
| VIN | VSSZZZKNZMW007521 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1968 cm³ |
|---|---|
| Power | 147 kW |
| Top speed | 210 km/h |
| CO2 | 177 g/km |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 6.7 l/100km |
| • Extra urban | 5.2 l/100km |
| • Average | 5.8 l/100km |
| Gross weight | - |
|---|---|
| Weight | 1858 kg |
| Load capacity | - |
| Axels | - |
| Wheelbase | - |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4735 mm |
| Width | 1839 mm |
| Height | 1665 mm |
Vehicle is located in Estonia
| Seller | United Motors Peetri |
|---|---|
| Address | Reti tee 4, Peetri küla, Rae vald, Harjumaa 75312 |
| Phone | Show number |
| Show email | |
| Website | unitedmotors.ee |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."