| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Truck |
| Body type | Truck |
| Year | 2016 |
| Odometer | 872 877 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | - |
| Color specification | - |
| Cabin measurements | - |
| Front suspension | Leaf |
| Back suspension | Air |
| Front brakes | Disc |
| Back brakes | Disc |
| Reg no | - |
| VIN | WDB96702810040209 Check |
| Capacity | - |
|---|---|
| Power | 210 kW |
| CO2 | - |
| Fuel | - |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | 11990 kg |
|---|---|
| Weight | 5850 kg |
| Load capacity | - |
| Axels | - |
| Wheelbase | 4820 mm |
| Measurement standard | - |
| Seats | - |
|---|---|
| Doors | - |
| Length | 9000 mm |
| Width | 2470 mm |
| Height | 2690 mm |
| Sleeping places | - |
| Capacity | - |
|---|---|
| Floor | - |
| Length | - |
| Width | - |
| Height | - |
| Length | - |
|---|---|
| Width | - |
| Height | - |
| Tiltable | No |
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Brand: MERCEDES-BENZ Model: Atego 1221 Structure: tow truck ( Tevor ZP50C1 / platform L=5800 mm + winch ) Year: 07.2016 Mileage: 872877 km VIN: WDB96702810040209 Wheel formula: 4x2 Engine: OM934LA 155 Kw / 210 Hp / Euro 6 Gearbox: automatic ( G90-6 ) Suspension: steel / air Brakes: disc Dimensions: L/W/H: 9000 mm / 2470 mm / 2690 mm Masses: full/empty: 11990 kg / 5850 kg
| Seller | KB Auto |
|---|---|
| Address | Kooli 10, Rummu alevik, 76102, Lääne-Harju vald |
| Phone | Show number |
| Show email | |
| Website | kbauto.ee/et |
E-R 8.00-17:00
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."