| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Wagon |
| Year | 2017 |
| Odometer | 183 568 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | White |
| Color specification | - |
| Reg no | 492TYG |
| VIN | SHSRE6890HU005611 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1.6 l |
|---|---|
| Power | 118 kW |
| Top speed | 197 km/h |
| CO2 | - |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 6.0 l/100km |
| • Extra urban | 4.9 l/100km |
| • Average | 5.3 l/100km |
| Gross weight | - |
|---|---|
| Weight | 1728 kg |
| Load capacity | - |
| Axels | - |
| Wheelbase | - |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4605 mm |
| Width | 1820 mm |
| Height | 1680 mm |
Vehicle is located in Estonia
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."