The vehicle has a valid warranty (27.10.2026)
| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Hatchback |
| Year | 2021 |
| Odometer | 69 800 |
| Service book | Yes |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | White |
| Color specification | ORYX WHITE PEARL |
| Metallic color | Yes |
| Reg no | 707MKL |
| VIN | - |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1984 cm³ |
|---|---|
| 2.0 l | |
| Placement | Front |
| Power | 235 kW |
| Top speed | 250 km/h |
| Acceleration | 4.9 0-100km/h |
| CO2 | 206 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel tank | 66 l |
| Fuel consumption | |
| • Urban | 10.1 l/100km |
| • Extra urban | 6.6 l/100km |
| • Average | 7.9 l/100km |
| Gross weight | 2290 kg |
|---|---|
| Weight | 1808 kg |
| Load capacity | 482 kg |
| Trailer with brakes | 2200 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2838 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4866 mm |
| Width | 1871 mm |
| Height | 1439 mm |
From country Estonia
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Auto ostetud uuena Mollerist, 1 omanik, väga heas korras, uued esimesed ja tagumised piduriklotsid koos ketastega.
| Seller | Peeter Vuks |
|---|---|
| Address | Tallinn |
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."